Укр

Автоматичні вимикачі, модулярні прилади, електролічильники

Виберіть підкатегорію

Фильтр

Показано з 1 по 15 із 338 (23 сторінок)

Автоматичні вимикачі, модулярні прилади, електролічильники

Модулярні прилади представлені електричними автоматами, модульними вимикачами, диференціальними реле, кулачковими вимикачами. Захисні електричні автомати SEZ (автоматичні вимикачі) – це механічні прилади, завданням яких є включення, проводка і вимикання струмів при нормальних умовах і самостійне відключення струмів при деяких екстремальних станах електричного кола, наприклад, при короткому замиканні.

Автомати SEZ використовуються для захисту від надструмів в електропроводках будинків, в розподільних щитах і обладнанні в промисловості. Автоматичні вимикачі не вимагають особливого догляду і побудовані таким чином, що можуть обслуговуватися працівниками без спеціальної підготовки.

Захисні електричні автомати з характеристикою B, C, D мають кольорові рукоятки, що відповідають позначенням номінальних струмів запобіжника. Автомати обладнані показником стану, який оптично показує стан приладу (зелений – вимкнений, червоний – включений). Показник стану безпосередньо пов'язаний із контактною системою приладу і не залежить від того, в якому стані знаходиться рукоятка управління. Вимикач-автомат спрацьовує і при заблокованій рукоятці управління, що відповідає умовам безпечного відключення.

Захисні електричні автомати ряду PR 60 поставляються з табличками сірого кольору, які знаходяться над рукояткою управління, на лицьовій стороні, і служать для написання призначення приладу. Можливе замовлення варіантів табличок та інших кольорів.

Пристрої обладнані простою системою монтажу: два затиска, верхня і нижня засувки.

Існує можливість пломбування рукоятки в вимкненому або включеному стані. Можливе застосування захисних кришок, які кріпляться на корпусі приладу і пломбуються за допомогою пломбуючої заглушки.

Підключення приладу проводиться за допомогою провідників і сполучних шин. Можливий заводський монтаж N-нейтрального полюса до всієї лінійки автоматів PR61 і PR63 на замовлення клієнта. Окремо або разом із захисними електричними автоматами або модульними вимикачами можна придбати незалежний роз'єднувач, допоміжні і сигнальні контакти.

Модулярні прилади SEZ KROMPACHY – це якість, довговічність і безпека. Електричний термін служби розрахований на 4000 сполучних циклів, а механічний – до 10 000.

Точність вимірювання споживання електроенергії можуть гарантувати електролічильники EDIN, монтаж яких передбачений на DIN рейку. 1-тарифні та 2-х тарифні електролічильники обладнані LCD-дисплеєм. Прилади в залежності від моделі (однофазний, трьохфазний) розраховані на силу струму від 5 до 100А, номінальну напругу від 230 до 400V, температуру навколишнього середовища від -20 ° C до + 70 ° C, ступінь захисту - IP 20. Клас точності 1.

Електричний автомат являє собою комутаційний прилад, призначений для включення, відключення і проведення струму в ланцюзі, а також автоматичного відключення струму в разі виникнення короткого замикання, перевищення напруги або струму, зміни напрямку струму, виникнення магнітного поля та ін.  Ще недавно для цих цілей використовували плавкі запобіжники, які потребували заміни.  Автоматичні вимикачі  на відміну від них є пристроями багаторазового використання. Принцип дії автомата ґрунтується на згинанні біметалічної пластини при її нагріванні, викликаному проходженням через неї підвищених струмів.

Конструкція автоматичного вимикача

Завдяки зручності, простоті, надійності, безпеці обслуговування, автомати широко застосовуються в електроустановках малої та значної потужності. Автоматичні вимикачі вважаються комутаційними апаратами ручного управління, але різні сучасні типи можуть бути оснащені електромагнітним приводом, завдяки чому ними можна керувати на відстані.

Автомат складається з корпусу, виготовленого з діелектричного матеріалу, в якому знаходяться контакти, сполучені з контактними пластинами для дротів. Рухливі контакти механічно з з’єднуються з рукояткою включення та з тепловим і електромагнітним  роз'єднувачами . При натисканні нерухомі контакти змикаються з рухомими, і струм проходить через них. Якщо виникло КЗ або інша НС – через біметалічну пластину проходять підвищені струми, нагрівають та викликають її вигинання. Зігнувшись, пластина тисне на важіль рухомих контактів та їх розмикає.

Електромагнітний роз'єднувач працює за принципом електромагніту. В нормальному включеному стані його сердечник опущено. При виникненні аварійної ситуації в його котушці струм зростає, через що утворюється магнітне поле, а сердечник в котушці піднімається. Сердечник тисне на рухливі контакти, вони розмикаються, і подача струму припиняється.

Види автоматичних вимикачів

Автомати розділяються на:

1. Промислові, витримують струми в тисячі Ампер з напругою в кілька сотень кіловольт.

2. Побутові – для побутових електроланок з максимальним навантаженням в кілька десятків Ампер і з напругою до 380В.

Побутові автомати розрізняються на:

• однополюсні – мають по одній клеми входу і виходу. Ставляться такі автомати до розриву фазного провідника;

• двополюсні – призначені для одночасного відключення фази і нуля. Спочатку відключається фазовий провідник;

• трьохполюсні – ставляться в трифазні ланцюги і складаються з трьох однополюсних автоматів, налаштованих на одночасне спрацьовування.

Для побутових цілей переважно застосовуються автомати:

• типу B – призначені для установки в ланцюгах з приладами чутливими до перевантажень: пральні та посудомийні машини, комп'ютери, телевізори та інше. Вони відрізняються невеликою затримкою відключення;

• типу С – призначені для установки з електроприладами, у яких при включенні з з’являються великі пускові струми: з пилососами, блендерами, пральними машинками та іншими приладами з електродвигунами;

• типу D – найбільш  малочутливі до перевантажень. Такі автомати призначені для захисту електродвигунів однофазної та трифазної мереж. Вони мають більш грубі налаштування чутливості до струмів КЗ, тому їх ставлять на вводі електромереж в квартири.

По захисним функціям, які виконуються пристроєм, розрізняють автоматичні вимикачі:

• максимального струму;

• зворотної потужності;

• пониження напруги.

Автомати максимального струму призначені для розмикання ланцюга, якщо в ньому виникли перевантаження понад встановлену межу та КЗ. Автоматичні вимикачі призначені для експлуатації в якості пристроїв захисту, а також в рідкісних випадках для відключення агрегатів при рідкісних знеструмленнях. При суміщенні з функціями рубильника і запобіжника їх можна використовувати для дистанційного керування обладнанням.

Як правильно вибрати автоматичний вимикач

Перед купівлею автомата слід підрахувати суму струмів, які будуть проходити через нього. Якщо планується встановлення автомата на вхід квартири, слід знайти інструкції всіх побутових приладів, записати, скільки споживає струму кожен прилад і прикинути, скільки приладів можуть бути включені в мережу одночасно. Потім підсумувати струм цих приладів і додати ще 4-5А для приладів, які можуть включатися тимчасово.

Якщо ж вибирається автомат для окремої групи приладів, достатньо просто порахувати сумарний струм, який буде проходити через нього.

ПЗВ (диференційний вимикач)

Пристрій захисного відключення призначений для захисту людини від удару струмом, якщо вона торкнеться до металевого корпусу обладнання, що перебуває під напругою. Ураження струмом можливо від будь-якого електроприладу з причини:

• ослаблення контактів;

• пошкодження ізоляції проводів;

• поломок вузлів електроприймача та ін.

Таким чином, ПЗВ контролює стан ізоляції електропроводки і реагує на нього. При ушкодженні ізоляції та при ослабленні контактів проводів, виникають так звані струми витоку. ПЗВ на них реагує. Безпечне значення струму витоку становить 30 мА. Якщо це значення перевищено, ПЗВ перемикається в режим захисту та відключає мережу.

Друге призначення ПЗВ – захист від торкання до електропроводу. Якщо людина доторкнеться до дроту під напругою в ланцюзі, в який встановлено ПЗВ, струм через нього пройде в землю. Витік сама по собі приводить до зміни балансу суми всіх струмів, що відстежує ПЗВ. При зміні цього балансу прилад переходить в режим захисту і відключає живлення в електроланцюзі.

Використовується ПЗВ і для протипожежного захисту. Прилад монтується після електролічильника і ввідного автомата, що встановлюється в парі з ПЗВ.

Як працює ПЗВ

ПЗВ в електроланцюзі відстежує виникнення диференціальних струмів, які з з’являються при ушкодженні ізоляції струмопровідних елементів. ПЗВ порівнює значення струму спрацювання з диференціальними струмами. Якщо сила струму спрацювання помітно більше сили диференціального струму, апарат відключає електроланцюг від живлення.

Таким чином, ПЗВ (УЗО) виконує функції:

захисту від поразки електрострумом при ненавмисному дотику до струмопровідних корпусів приладів, що виявилися під напругою в результаті руйнування з якої-небудь причини ізоляції дротів;

захисту при торканні до дротів під напругою;

контролю стану ізоляції дротів і кабелів;

мінімізації ризику виникнення пожежонебезпечної ситуації через замикання на землю.

При цьому, звичайно треба пам'ятати, що захист від КЗ або перевантаження в мережі –функція автомату, а не ПЗВ. Тому найкращим варіантом захисту являється монтаж диффавтомата, який складається з автоматичного вимикача і УЗО. 

Типи ПЗВ

Усі УЗО діляться по роду струму витоку на:

- тип АС, що спрацьовують при миттєвому виникненні змінного струму витоку або його наростанні. Це найпопулярніші ПЗВ;

- тип А, що спрацьовують при виникненні або наростанні постійного або змінного струму витоку;

- тип В – спрацьовує на виникнення змінного, постійного, випрямленого струму витоку. Це промислові ПЗВ, які недоцільно купувати для квартири або дому через їх високу ціну.

Усі типи ПЗВ розрізняються по витримці часу :

- тип S – селективні, з витримкою часу спрацьовування 0,15-0,5сек. Такий ПЗВ доцільний, якщо в лінії стоїть декілька ПЗВ;

- тип G – також селективні з витримкою часу спрацьовування 0,06-0,08сек. 

ПЗВ за принципом спрацьовування діляться на:

- електромеханічні, джерелом спрацьовування в них є струм витоку в пошкодженій лінії;

- електронні, що залежать від напруги в мережі. Для виключення їм потрібна мережа, для живлення вбудованої електросхеми з електронним підсилювачем. Це менш надійні апарати в порівнянні з електромеханічними.

Крім цього, ПЗВ діляться на:

• двополюсні – для однофазної мережі;

• чотириполюсні – для трифазної мережі.

На сьогоднішній день існує величезна кількість ПЗВ від різних виробників. Головне –  купувати вироби у перевірених постачальників, щоб не попастися на підробку, яка швидко вийде з ладу.

Перевірка ПЗВ

На будь-якому ПЗВ, незалежно від виробника є спеціальна кнопка тестування TEST, при натисканні на яку прилад повинен спрацьовувати. Після спрацювання пристрій повертається в робочий стан вручну. Таку перевірку справності потрібно проводити раз на місяць. Якщо в якийсь момент реле не спрацьовує, значить, воно несправне та його потрібно замінити.Зворотній зв'язок
Завантажити файли